niedziela, 3 listopada 2013

What does the fox say?

Odpowiedź na komentarz: pokoje mogą być prostokątne lub kwadratowe, ale nie wiem o co chodziło.
Dziś po raz pierwszy zatęskniłam za Gocławiem, gdy poszłam do Tesco. Jednak Tesco Kabaty (podobnie jak inne znane mi Tesco Stalowa) to brzydkie oazy low life'ów o niskim standardzie. Za to na Gocławiu Tesco to prawdziwe centrum handlowe, z gastronomią, eleganckie, masa sklepów w pasażu. Tutaj niezbyt mi się podoba, musiałam długo szukać wózka na koszyk, a jak znalazłam to ledwo jechał do przodu... w kasie samoobsługowej czekałam z 5 minut zanim pani poszła i podała mi kod na łososia. Za to miałam szybko autobus pod sam dom, a na Gocławiu autobus 123 zawsze prawie nam uciekał, trzeba było się przesiadać się na Bora-Komorowskiego a potem na Abrahama i wtedy zwykle doganialiśmy 123, okrążające całe Gocław City.
Na obiad zrobiłam pizzę na gotowym spodzie. Nie takim okrągłym, tylko zwiniętym jak ciasto francuskie. Dobre danie, w piekarniku wychodzi lepiej niż w prodiżu.

Za to wczoraj wyprawa na cmentarz na Wólce z Iwoną, potem przyszła do mnie na kawę, kanapkę, naleśniki, herbatkę i pomogła mi wieszać pranie. Wieczorem pojechaliśmy na imprezę Halloween na Afrykańską (czy to Saska Kępa? czy to już Gocław? w każdym razie Praga Południe) ale nie dam imprezie maksymalnej liczny gwiazdek. Mieszkanie małe, ledwo się pomieściliśmy, nic ciekawego się nie dowiedziałam, bo tajników jazdy na snowboardzie czy sekretów największego mordercy psychopaty z USA do ciekawych nie zaliczam. Gospodyni się postarała, były kanapki, ciasteczka 'palce wiedzmy', kanapki, babeczki (choć zamiast kremu był lukier z masłem, myślałam że cofnie mi się od tego słodkiego tłuszczu). Nie wiem czemu siedzieliśmy tak długo, Cyryl zasnął, ja czekałam aż będą wracać taksówką na Ursynów. Nie doczekałam się i pojechaliśmy autobusem dziennym już.
Wish lista na urodziny - święta już być może:
 • Blender z pojemnikiem do miksowania, kruszenia lodu etc. i trzepaczką firmy Bosch
 • Odkurzacz z filtrem HEPA (chyba dobry jest) firmy obojętnej
 • Opiekacz 3 w 1 z funkcją grilla i gofrownicy firmy obojętnej, wg recenzji czy dobry czy zły zawsze ktoś jest niezadowolony. Więc lepiej jak tani się zepsuje
2 pierwsze mam już obiecane, trzeci może mama Cyryla nam zasponsoruje? 

4 komentarze:

 1. a gdzie postawisz ten opiekacz, macie raczej mało miejsca w kuchni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On taki maly jak do kanapek raczej jest, można pionowo trzymać w szafce, tam miejsce jest.

   Usuń
 2. Jak dla mnie Afrykańska to Saska Kępa. Tam pracuję zaraz obok, a pracuję na Saskiej Kępie :P
  Podoba mi się Opiekacz 3 w 1 z funkcją grilla i gofrownicy. Nie wiedziałam, że coś takiego w ogóle istnieje! Też chcę w takim razie. Zwłaszcza ta funkcja grilla mi się podoba, bo mój grill się wypaczył, górna blacha odpada od górnej klapy i przykleja do tego, co akurat się na grillu piecze (smaży?).
  Ah.
  Nie chce mi się iść do pracy. Rzygam nią :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Filtr HEPA może i ważny, ale ważniejsze by odkurzacz miał elektroszczotkę by kocie kłaczuny dobrze wciągać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...