poniedziałek, 24 września 2012

Change of heart

Otworzyłam książkę aby sprawdzić tytuł oryginału, i zauważyłam drobne pismo ołówkiem na stronie tytułowej. Po bliższym zbadaniu odczytałam nazwisko, przypomniałam sobie kto to jest, i pytanie - czemu Agata podpisuje książki z biblioteki??
A no tak - to jej książka, a nie z biblio :P Kolejna książka J. Picoult i znowu w połowie wpadłam na to, na co adwokat pod koniec! Ale była ciekawa i wciągająca, dawała do myślenia o sposobie widzenia świata. Czy widzimy to co jest, czy to jakim chcemy żeby było? Jak często wydajemy sądy a priori? I nie osądzajmy innych swoją miarą.
Kolejny dzień, nie robię nic. Odpowiadam na maile, wysyłam CV, zbieram dokumenty do UP, czytam o typach umów i minimalnym wynagrodzeniu. Denerwuję się i muszę pograć w farmę... Przypomniałam sobie jak stres przed załatwianiem spraw na I roku studiów starałam się zagłuszyć grając w głupie gry jak Equestriad i Let's Ride Corral Club. Teraz mam już trochę łatwiej, stres już nie paraliżuje - za to zrobiłam się haterem, co potwierdzi każdy znajomy :P Nienawidzę ludzi w autobusie, sąsiadów, znajomych na fejsie...

"Dlaczego nie można zarabiać kasy oglądając TVN Player? To też nie jest takie proste, np. jak się ogląda coś nudnego , jak Pani Gadżet...To znaczy Pani Gadżet nie jest taka nudna, jak leci to obejrzę."
I tak upływa to życie, aż wstyd. Wstyd w porównaniu z Iwo nie jest taki wielki, bo nie lenię się aż tak strasznie i nie tak długo. Z drugiej strony, nie szlajam się, nie baluję, nie wydaję kasy na jakieś głupoty, no chyba ze lakier do paznokci w najmodniejszym kolorze sezonu. Dla niektórych jest to kolor rozgrzebanego błota, dla innych greige, a dla mnie to kolor którego na próżno szukać w skali barw, bo nabiera innego odcieniu w zależności z czym go się zestawi. Tzn nie jest mieniący czy perłowy - jest na tyle nijaki, że pasuje do wszystkiego.

Co by tu zrobić żeby mój blog był szalenie popularny? W sumie nie mam pojęcia, czym bym mogła kogokolwiek zainteresować, nie jestem ekspertem w żadnej dziedzinie. Gotowanie - nie. Moda - nie. Makijaże, ogrodnictwo - tym bardziej. Biżuterii już prawie nie robię. Recenzje książek raczej też nie. A statystyki wyświetleń nie kłamią.
<< Moje nowe super foremki na muffinki od Sylwii. A mój wypiek wyglądał prawie jak na zdjęciu.

3 komentarze:

 1. Haha, jest coś o mnie! :D A tak w ogóle to podpisuję książki, bo często ludzie zapominali od kogo coś pożyczyli, a ja komu i wiele książek nie wróciło. To tak tylko na wszelki wypadek. Mogłam wykazać się oczywiście większą kreatywnością i wymyślić sobie pseudonim jak Książę Półkrwi.. ale wtedy tym bardziej by do mnie nie wracały, bo nikt by nie wiedział kto po pseudonimem się kryje.
  Nie wiem niestety kto to Pani Gadget.
  A w ramach wolnego czasu polecam robienie przetworów. Teraz tyle frajdy, a w zimie masa przyjemności! Wypróbuj dżem śliwka w czekoladzie. mniam!
  Ja byłam dzisiaj na rozmowie. Fajne miejsce. Chciałabym żeby mnie wzięli. Na prawdę! Ah! Ale jak nie wezmą to też nie będę płakać :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mama nie pozwala mi robić przetworów - bo zrobię bałagan, a śliwki się zmarnują! Miałyśmy plany na ogórki curry i w ogóle, i jak zwykle tylko jabłka do szarlotki i powidła wyszły.
  Na pewno pisze się oddzielnie, a naprawdę razem, chyba.
  Pani Gadżet to taki program o gadżetach na tvn style. fajne, ale oczywiście nie na moją kieszeń, która musi mnie wyżywić, wybawić i napoić.
  Co do rozmów, moje zdanie jest jedno: The world sucks, people are not true. A dziś byłam w UP i jestem bezrobotna i !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. I (brzydkie słowo)!!! Dałam w ostrych nawiasach i mi zjadło, myśląc że to komenda hatelemelka. Idiotyzm.
  Co do książek, to pożyczyłam koleżance jedną, drogą na dodatek, i chyba już jej nie zobaczę :/ albo się uprę i ją odzyskam:P

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...