piątek, 10 kwietnia 2009

Wielkanocne orędzie

Mam przed sobą 5 dni ferii, a za sobą 2. Fajnie. Za 14 dni (stan na dzień dzisiejszy) lecę do Sztokholmu. Kwiecień coś szybko zlatuje :( a tyle roboty jeszcze... Tyle prac do napisania, nauki do nauczenia. Okazało się, że z ćwiczeń nie będzie egzaminu ustnego, więc nie potrzebnie starałam sie błyskać wiedzą na zajęciach - zwykle siedzę cicho jak mysz pod miotła, nawet jak mam coś do powiedzenia, to wolę nic nie mówić, bo jeszcze palnę jakieś goopstwo.

Kwiecień mija nawet w przyjemny sposób, jedyną rzeczą, która nie pozwala mi sie cieszyć tym, co teraz jest myśl o tym, co będzie - lub właśnie nie będzie. 

Życie jest dziwne, a świat pokręcony - zawsze jak cokolwiek planuję, wychodzi zupełnie inaczej. Czasem lepiej, częściej gorzej. Rozwiązałam wczoraj swój enneagram, wyszło mi to samo co mojej siostrze (to nie dziwne) i kolezance - to już dziwniejsze, bo ona twierdzi, ze pasuje do niej. A jest zupełnie inna niż ja :P Po prostu do niej pasują jedne fragmenty. Tak jest zawsze z testami i horoskopami. Z 10 rzeczy jakaś napewno będzie pasować.

Jak postępować ze mną
praw mi dużo komplementów. Wiele dla mnie znaczą
wspieraj mnie jako przyjaciel i partner. Pomóż mi kochać i doceniać siebie
szanuj mnie za mój wyjątkowy dar widzenia i moją intuicję
mimo, że nie zawsze lubię gdy się mnie pociesza gdy mam melancholijny nastrój, to jednak ktoś mógłby mnie trochę rozweselić
nie mów mi, że jestem przewraźliwiona lub zbyt przeczulona!

Co lubię w byciu czwórką
umiejętność znajdywania sensu życia i doświadczania emocji na głębokim poziomie
umiejętność nawiązania ciepłych i głębokich relacji z innymi
moja kreatywność, intuicja i poczucie humoru
bycie wyjątkową i bycie sporzestrzeganym jako wyjątkowa
łatwość odczuwania nastrojów innych ludzi

Co jest trudne w byciu czwórką
doświadczanie mrocznych nastrojów, odczucia pustki i tęsknoty
odczuwania wstrętu do siebie i poczucia wstydu, wierzenia, że nie zasługuję na miłość

odczuwania winy gdy zawiodę innych
odczuwanie zranienia lub bycia zaatakowanym gdy ktoś mnie nie zrozumie
poczucia bycia porzuconą
odczucia tęsknoty za tym czego nie mam

Zaznaczyłam te rzeczy, które wg mnie sie szczególnie zgadzają.

Czwórki identyfikują się często z wizerunkiem niepełnowartościowej osoby, zwłaszcza gdy nadaje im to cech unikalności i wyjątkowości. Czwórka może dla przykładu opłakiwać swoją niemożność osiągnięcia sukcesu każdego dnia, ale to narzekanie niesie delikatne odczucie przechwalania się tym. Czwórki mogą posiadać własne odczucia, że są tragicznymi romantykami, ale również mogą odczuwać poczucie traktowania się jako osoby bardzo wyjątkowej.Czwórki często zazdroszczą wszystkiego czego nie posiadają, wyolbrzymiając znaczenie powiedzenia "trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie".

Podobnie w zyciu. Dla każdego co innego jest ważne. 

Orędzie: cieszyć sie tym, co jest teraz, bo jutro może być futro. Na święta musi być czajączek Lindta i jajka z majonezem! Sernik na zimno, sałatka brokułowa, święty spokój i ładna pogoda.

4 komentarze:

 1. Zgadzam się z tą ładną pogodą ... jak to jest to i wiele innych pozytywnych rzeczy jest !
  Swoją drogą to wszystkiego dobrego co przynieść ze sobą mogą święta dla Ciebie i tej drugiej podobnej :P
  Pozdrawiam
  Darya

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam fragment książki Helen Palmer dotyczący tragicznej romantyczki: http://docs.google.com/Doc?id=dcmph8g9_3xfbm8hc4
  Każdy z nas posiada cechy wszystkich typów osobowości opisanych w enneagramie, ale w innej konfiguracji. Inaczej nie różnilibyśmy się niczym od ludzi z tym samym typem osobowości i byłby to wyjątkowo nudny świat ;)
  Wesołych Świąt z http://miniurl.pl/zajaczkiem !

  OdpowiedzUsuń
 3. enneagram to akurat nie horoskop i nie ma żadnej niespodzianki,że ci się sprawdza, skoro to test osobowości i w wyniku wychodzi ci twoja osobowość ;) ale czasem to pozwala siebie lepiej zrozumieć. Ty sobie nie wyobrażaj, że Bóg wie co będzie, bo to co było juz napewno nie będzie, bo nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeczy, a jedynym wlasciwie skutkiem oczekiwań jest ZaWóD. Shiiiieeeet.

  OdpowiedzUsuń
 4. wiesz, że mi tez wyszło 4?
  dokładnie 4w3 :P
  rok temu miałam 7w6
  ze 3 lata temu 8w7

  za długo z wami przebywam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...