poniedziałek, 2 grudnia 2013

Domowy repetytor

Czekając na ucznia (hmm, czy kobietę w wieku mojej matki można nazwać uczennica?) wpadł mi do głowy pomysł na tą notkę. Być może później zgłębię temat mojej pracy dorywczej, na razie szkic charakterologiczny.
Jak obliczyłam, daję lub dawałam lekcję w sumie 25 adresach - licząc te, gdzie byłam więcej niż raz. Były też przypadki gdzie po jednej lekcji ktoś rezygnował ( bo za lekcję u mnie liczyłam 5 zł mniej niż za lekcję u ucznia...co z tego że mieszkał 500 metrów ode mnie, w kapciach nie przejdę??) lub i ja i oni nie umówiliśmy się dalej ( chłopiec miał dysleksję - i w tym momencie zrozumiałam że to nie jest brzydkie pisanie i przekręcanie liter. W V klasie nie umiał NIC). A jeszcze jeden śmieszny przypadek. Dziewczyna umówiła się na lekcję dla siebie i swojego przyjaciela, ekskluzywne osiedle przy Polach Mokotowskich. W trakcie okazało się że dziewczyna ma 22 lata a facet z 50 i jest jasne że to jego utrzymanka. A jakoś tak wyszło że dałam jej do czytania tekst o różnicach wieku w związkach :D więcej się nie odezwała, ale kasa wpadła i od razu wydałam na bluzkę i torebkę i mam je do dziś!
18 dzieci, w tym młodzież gimnazjalna oraz 13 dorosłych od liceum aż do okołom 50 na oko. jak się układała współpraca? Oczywiście, najwięcej jest szarości, zwykłych uczniów, których szybko się zapomina. Są wyjątki na plus, dzieci bardzo zdolne, z sympatycznymi rodzicami, którzy częstują ciasteczkiem a na koniec roku dają czekoladki :) oraz tacy " A pain in the ass"... Takiego mam szczególnie jednego. Jego matka płaci, jej zależy, ona się wypytuje etc. Też parę razy dzwoniła do mnie się po prostu poskarżyć na niedobrego synka lat 22 bez matury, bo zrobił imprezkę i leży naje**ny lub pożyczył auto bez wiedzy i zgody. Dodajmy że obecnie mieszka najdalej, a płacą najmniej - nie podniosłam ceny bo ta matka tak biadoli na ciężki los.
Bardzo interesującym przeżyciem jest odwiedzanie tych wszystkich domów - jak inaczej miałabym  taką szansę? Księdzem ani akwizytorem nie planuję zostać. Są mieszkania duże, na nowych osiedlach, ładnie urządzone. Są też mieszkania w zwykłych blokach, odnowione. Ładne pokoje dzieci, kolorowe ściany, dużo książek, bibelotów, czyste. Aż przyjemnie posiedzieć i popatrzeć dookoła. Parę osób miało za to w domu syf. Szczególnie jeden przypadek  pamiętam. Całkiem spore mieszkanko na Natolinie, na parterze, z narożnym ogródkiem - mieli tam nawet altankę czy co! Ale rozgardiasz straszny, dwójka dzieci w podstawówce i rodzice w trakcie rozwodu. Dzieci zajmowały się grami na kompie i telewizorze do tego stopnia, że chłopiec sypiał na podłodze w salonie. Inni państwo byli wykładowcami na uniwersytecie w Szczecinie? Typowe PRL-owskie mieszkanko z bibelotami durnostojami i książki. Wszędzie książki w stosach, na blacie kuchennym, na podłodze na parapecie. 
Ze statystyk: 5 psów, golden, spaniel, pinczerek, york, mieszaniec howawarta. 0 kotów! jedna kobieta miała 2, ale nie zaprosiła mnie więcej. Chyba znalazła tańszą ofertę, kij jej w ryj. Też miała syfnie w domu. Poza tym: rybki, świnka morska, królik. Rodziny w jakiś sposób rozbite, nie w komplecie: 6! Albo rozwiedzeni lub po prostu ojca brak z nieznanego mi powodu. Przykre, więc wstawię zdjęcie mojej świątecznej produkcji żeby się nie zapłakać.

11 komentarzy:

 1. Bardzo ładna ta z sowami ;P
  A w ogóle to skąd wiesz, że chłopiec co gra tyle na komputerze to sypia na podłodze? Albo ile rodziców było w trakcie rozwodu/samotnych? Oni Ci to wszystko opowiadają czy wnioskujesz to tylko ze swoich obserwacji?
  I w ogóle co z tą kobietą, co ma tego 22 letniego syna nie halo, że dzwoni i Ci opowiada o jego wyczynach? Chyba, że zadzwoniła żeby Ci powiedzieć, że lekcji nie będzie, bo syn pijany..

  Teraz zrozumiałam dopiero czemu ostatnio mówiłaś, że nie masz kiedy wydawać pieniędzy. Nie wiedziałam, że po normalnej pracy jeszcze ciągniesz korepetycje. Podziwiam!
  Ale to o różnicy wieku było ciut złośliwe :P

  U mnie w mieszkaniu już nie ma ścian. A lodówka jest na balkonie. Jeju jeju już nie mogę się doczekać wyprowadzki! AAaaah..

  OdpowiedzUsuń
 2. A co przykrego, że rodzina rozbita czy "ojca brak z nieznanego mi powodu"? Lepiej osobno niż razem i się (i dziecko) męczyć, aby tylko super szczęśliwą rodzinę dla oczu sąsiadów grać.

  OdpowiedzUsuń
 3. A) jeżeli nigdy nikt nie mówi o ojcu, albo widuje sie z nim w weekend, to znaczy ze coś nie Tak jest.
  B) wiem ze tam spal bo sam powiedział + pościel leżała.
  C) miałam tekst o katastrofach i drugi o rodzinie, wybrałam ten a nie czytałam wcześniej lub zapomnialam.
  D) smutna jes

  OdpowiedzUsuń
 4. E, tam, wesoła jest :) Choć jam z patologicznej rodziny, więc mogę mieć spaczone spojrzenie na pewne kwestie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. smutna tendencja że rodziny się rozpadają, o

  OdpowiedzUsuń
 6. oo, nowa notka :) ale hejtujesz ludzi ty jestes tylko korepetytorka, jakby guwernantka slużącą! Nie tobie ich oceniać, bierz pieniądze z poałowaniem dłoni i oddal się szybko, nie psując ich widoku z okna swoja osobą! Oni ci płacą, a ty ich na blogu obsmarowywujesz :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem dobrze płacą! Trzeba dodać, że niektórzy żyją tylko z korków i rodzinę utrzymują.

   Usuń
 7. 3 godziny dziennie i bym miała pensję jak w pczeczkolu ale na czarno i no ZUS srus

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wierzysz w to, że ci zus srus emeryturę da? można by na czarno ciułać, ale jak się US potem przypieprzy, to się do końca życia nie wypłacisz

   Usuń
 8. Kartka doszła, bardzo dziękuję! Ale muszę przyznać, że trochę niechlujnie wykonana :P

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...