niedziela, 24 marca 2013

Jak ciężko, to brać kozę!

Zgodnie w tym powiedzeniem zafundowałam sobie podwójną radochę. Raz gdy zapisałam się na rosyjski, zapłaciłam i zaczęłam chodzić na zajęcia. W soboty o 12:30, cztery godziny lekcyjne. Długo się nie cieszyłam - jak podejrzewałam, znana już mi lektorka najwięcej gadała o tym że nie udało się jej rzucić palenia, jak kupuje książki czy ciuchy... Co z tego że po rosyjsku, mnie to po prostu nie interesuje! I nie zbliża mnie ani o krok do lepszej znajomości języka. A nawet wkurza, tym bardziej ze sama jestem lektorem i wiem co oznacza taki small talk na lekcji - brak przygotowania. A jak na drugich zajęciach pojawiła się druga kursantka, to nie miałam wątpliwości że rezygnuję, bo jej sposób bycia, potakiwanie non stop "Mhm!", gadanie jak z pistoletu szybko (kiedy rosyjski to melodyjny język, a nie koreański) sprawiły że na zajęciach czułam się masakrycznie źle. Siedziałam więc taka naburmuszona, myśląc że dobry lektor nie dopuści do takiej sytuacji, nawet ja pytam intensywnie tych, którzy milczą! To był ostatni gwizdek na rezygnację zanim kasa przepadnie, skorzystałam więc z tej możliwości. Więc teraz cieszę się po raz drugi! Z odzyskanego sobotniego południa i popołudnia i zwrotu kasy.
Za namową siostry oglądam filmiki z blogu http://azjatyckicukier.blogspot.com/ i zainteresowanych tematyką dbania o urodę również do tego zachęcam. Dziewczyna jest bardzo w porządku, sensowna, mądrze mówi, uważam że oglądanie jej video nie jest czasem straconym. Choć z drugiej strony małe szanse na wykorzystanie jej rad w praktyce, bo w Polsce inne rzeczy są dostępne, a nawet gdy można dostać te same, to drogo. Zdziwiłam się jak wiele jest w polskim internecie filmików poświęconych nie tylko gotowaniu, ale i modzie urodzie. Zastanawiam się, co kimś kieruje, gdy siada przed kamerą i nawija o swojej ulubionej farbie do włosów. Czy czuje się jak Magda Mołek czy Jolanta Pieńkowska? A wychodzi taka lalunia z IQ poniżej normy (no, nie chciałam się wyzłośliwiać, rozpieszczone dziecko bogatych rodziców) 
O czym ja mogłabym tak ponawijać? Zapewne o niczym, bo robienie recenzji produktów z Biedronki wydaje się nudne i naiwne. Mieszkam w Polsce, nie ma tu niczego, czego nie znałoby 90% populacji. A jednak można i o tym mówić :P 
Nie czyni mnie ekspertką w tej dziedzinie fakt, że staram się dbać o skórę, włosy, paznokcie - tak samo jak ugotowanie obiadu nie czyni nikogo szefem kuchni. Każdy kobieta powinna na własny użytek i dla własnego dobrego samopoczucie zgłębiać tajniki wizażu i stylizacji, poszukiwać nowych trendów, inspiracji. Nasze ciało to, razem z umysłem, składowa naszej tożsamości, naszego bytu. Nie można zatem go zaniedbywać, tak samo zresztą jak nie można zaniedbywać niewidocznej sfery duchowo- intelektualnej.

6 komentarzy:

 1. Każda kobieta powinna zgłębiać tajniki wizażu i stylizacji?? Heloł... ja nawet nie wiem co to znaczy, więc na pewno tego zgłębiać nie miałam okazji i nie zamierzam. Za to moim zdaniem każdy powinien dbać o dobrą kondycję fizyczną i codziennie się ruszać! Ot co!
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pisząc te słowa miałam w wyobraźni tłustą babę bez stanika, chodziło mi ogólnie o zaniedbywanie ciała, w tym kondycji. Czy spacery na przystanek się liczą? Gdybym miała samochód to nie ruszałabym się w ogóle, szczęśliwie go nie mam i chodzę. - Autorka

  OdpowiedzUsuń
 3. co Ci po samochodzie jak nie masz prawa jazdy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. W samochodzie nie można czytać książki. Bez sensu. Stracony czas! :P

  OdpowiedzUsuń
 5. ja zostawiłam książkę w pracy, więc zaniedbuję sferę duchowo- emocjonalną dziś. A myślami jestem przy czipsach Lays prosto z Pieca ^^" Ta lalunia od 3 prostych fryzur mnie mega wkurza, bym wzieła za kudły i trzasnęła po mordzie parę razy, żeby się gówniara nauczyła rozumu. Ale nie nie, nie zrobię tego, bo to groźby karalne... je*ane gimbusy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ona w Norwegii siedzi, to trochę wyjaśnia sprawę ;)) może tam ludzie inni i czuje się gwiazdą? Albo że średnia klasa w Norge to elyta w Polsce?
  Aurorka

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...